top of page

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ p.o.


Národní divadlo moravskoslezské se sídlem v Ostravě je největším a nejstarším profesionálním divadlem v Moravskoslezském kraji a zároveň největší kulturní institucí zřizovanou statutárním městem Ostrava.

Divadlo je nepřehlédnutelným centrem kulturního, duchovního, intelektuálního a společenského života občanů Ostravy a širokého okolí. Jako jediné na Moravě má divadlo čtyři umělecké soubory – operu, činohru, balet a operetu/muzikál, které hrají pravidelně na třech stálých scénách: v Divadle Antonína Dvořáka, Divadle Jiřího Myrona a Divadle „12“. Ročně uvádí cca 16 premiér a odehraje téměř pět stovek představení.


Přínosy získané implementací řešení HELIOS Orange:

  • Zjednodušení a automatizace pracovních aktivit, zefektivnění procesů souvisejících s reportingem a vedení účetnictví příspěvkové organizace.

  • Zautomatizovaný přenos faktur z rezervačního systému Colosseum

  • Sjednocení agend do jednoho systému

  • Správa přístupů pro jednotlivé uživatele

Reference zákazníka

Očekávání

„Program Helios (do konce roku 2019 jsme využívali účetní program, který již nadále nebude podporován) nám doporučil zřizovatel Statutární město Ostrava. Program Helios využívá její další zřizovaná organizace a to Knihovna města Ostravy.

Požadovali jsme, aby program uměl „vést“ účetnictví příspěvkových organizací, měsíční zpracování DPH a kontrolního hlášení, čtvrtletní účetní závěrky pro zřizovatele i pro Ministerstvo financí ČR a tzv. Pomocný analytický přehled (PAP). A roční konsolidační výkazy zasílané na Centrální systém účetnictví státu (CSÚIS).“

Realita

„Program Helios nám byl zaveden od 1. 1. 2020. V posledním čtvrtletí 2019 byly provedeny analytické a přípravné práce, tak abychom od ledna 2020 mohli už účtovat a evidovat v programu Helios.

V současné době je tento program funkční, nadále probíhají drobné uživatelské úpravy.“

Doporučení

„Tento program je možné doporučit i ostatním organizacím pro jeho variabilitu, množství výstupů.“


Ing. Jaroslav Gábler Vedoucí ekonom NDM p.o.

Kommentare


bottom of page